Wtorek, 21 września 2021       Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Kto chce zrozumieć królowanie Chrystusa, musi odłożyć na bok reguły ludzkiej logiki i zdać się na logikę wiary. Nie jest On podobny do żadnego ziemskiego monarchy. To Władca, który poddaje się całkowicie woli swojego Ojca i bez reszty poświęca się sprawie Jego królestwa. Istotę swojego panowania Chrystus wyraża w słowach: „Syn Człowieczy nie przyszedł po to, aby Mu służono, lecz aby służyć”. Nie poprzestaje jednak na słowach, lecz autentycznie nagina kark pod jarzmo, nadstawia karku, oddaje swoje życie za zbawienie świata. Jego potęgą jest miłość. Jezus króluje zwłaszcza tym, którzy potrzebują miłości, utożsamia się z głodnymi i spragnionymi, obcymi i bezdomnymi, nagimi, chorymi i uwięzionymi. Jego „poddanymi” są ludzie zepchnięci na dno, na margines rzeczywistości, odrzuceni przez świat jako niepotrzebni, źli czy po prostu inni. więcej

XXXIII Niedziela Zwykła
W życiu liczy się nie iloraz inteligencji, ale pomnożenie darów Bożych

W języku polskim słowo talent wcale nie oznacza określonej kwoty pieniężnej, jak było to rozumiane w języku greckim, w którym została spisana Ewangelia. Słowo talent po polsku oznacza umiejętności i zdolności danej osoby. Zatem polskie rozumienie tego słowa opiera się na przypowieści opowiedzianej przez Jezusa. Jednak może być ono rozumiane w sposób zawężający w stosunku do tego, co miał na myśli słowo Boże. My dziś mówiąc o kimś, że ma talent, myślimy przede wszystkim o szczególnych zdolnościach danej osoby, na przykład o zdolnościach muzycznych, artystycznych, politycznych. Rzeczywiście, przypowieść opowiada wprost o pieniądzach, o ich pomnażaniu, o bankierach i łatwo można pomyśleć, że Jezus pochwala w niej przede wszystkim umiejętności ekonomiczne. Jednak całość biblijnego przekazu sprawia, że talenty z przypowieści należy rozumieć się jako wszystkie Boże dary, które otrzymują poszczególni ludzi, dary – różnego rodzaju i w różnej ilości. Tak pisał o nich św. Paweł: „według udzielonej łaski mamy różne dary” (Rz 12, 6). Talenty otrzymane od dobrego Boga to bogactwo wyposażenia naszego człowieczeństwa, zarówno w wymiarze naturalnym (różnego typu wrodzone uzdolnienia i umiejętności), jak i w wymiarze nadprzyrodzonym (dary łaski, charyzmaty Ducha Świętego).

Przy takim szerokim spojrzeniu na Boże dary można śmiało powiedzieć, że pierwszym podstawowym talentem, który każdy z nas otrzymał od Boga, jest samo życie. więcej

Komunikat Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy w sprawie pomocy ojcom Olatom w Kodniu.
Drodzy Diecezjanie,w nocy z 11 na 12 listopada br. na skutek pożaru uległa zniszczeniu znaczna część kompleksu Domu Pielgrzyma prowadzonego przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej przy Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również niższe kondygnacje, na których mieściły się sale konferencyjne oraz stołówka dla pielgrzymów.Jako wspólnota diecezjalna, dla której Kodeń stanowi ważne miejsce na pielgrzymkowej i duchowej mapie Diecezji Siedleckiej, pragniemy otoczyć Stróżów Kodeńskiego Sanktuarium naszą modlitwą i pospieszyć im z konkretną braterską pomocą.Zachęcam i proszę wszystkich wiernych, szczególnie tych, którym bliskie jest to miejsce, o materialne wsparcie dzieła odbudowy Domu Pielgrzyma. Osobiste, dobrowolne wpłaty można przekazywać na specjalny rachunek bankowy Ojców Oblatów:Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej

38 1240 2177 1111 0010 6854 7667

z dopiskiem „Darowizna na odbudowę Domu Pielgrzyma”Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i z serca błogosławię+ Kazimierz GurdaBISKUP SIEDLECKIL. dz. 934/2020Siedlce, dnia 13 listopada 2020 r.________________________________więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Pozwólcie, że w kilku punktach odniosę się do obecnej sytuacji.

1. Przypominam, że obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

2. W naszym kościele Msze św. o 8,9,10,11,12. Msza św. w sobotę o godz. 18.00 odprawiana jest jako niedzielna.

3. Proszę o modlitwę o ustanie pandemii, a także w intencji chorych i całej służby zdrowia. Módlmy się w tych intencjach na różańcu przyzywając wstawiennictwa i opieki Matki Bożej.

4. Jeśli pośród nas, znajdą się osoby chore bądź przebywające na kwarantannie, pamiętajmy o pomocy w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków z zachowaniem zaleceń sanitarnych.

5. W środę święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag i modlitwie za Ojczyznę. Niezależnie od tego jakie mamy poglądy polityczne, módlmy się, aby w naszej Ojczyźnie działo się jak najlepiej.

Polecam wszystkich w modlitwie i serdecznie pozdrawiam.

Ksiądz proboszcz. więcej

Słówo do wpólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Pozwólcie, że w kilu punktach odniosę się do aktualnej sytuacji.

1. Jak napisałem wczoraj, ze smutkiem przyjąłem informację o zamknięciu cmentarzy. Nie jestem lekarzem, epidemiologiem, nie chcę uchodzić za kogoś kto " zna się na wszystkim". Myślę jednak, że jest wiele innych miejsc, gdzie łatwiej zarazić się niż na cmentarzu. Bardzo proszę nie mieć mi za złe, że nasz cmentarz jest zamknięty. Jako administrator cmentarza jestem zobligowany by tak postąpić. Nie jest to łatwa decyzja. Rozumiem ból tych wszystkich, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych. Ja również nie pojadę na groby swoich bliskich.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych, a szczególnie Dzień Zaduszny to czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Nie mogąc iść na cmentarz, módlmy się za zmarłych w kościele i w naszych domach. Nie możemy zapalić zniczy na cmentarzu, zapalmy w domu świece i pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych.

3. Wspomóżmy osoby sprzedające kwiaty. Jeśli będzie można od 3 listopada pójść na cmentarz, to zakupione teraz kwiaty będzie można zanieść na groby.

4. Gorąco proszę o modlitwę w intencji uspokojenia sytuacji w naszym kraju. Chyba nikt nie wie,jak się to wszytko zakończy. Jedno jest pewne, kiedyś ten konflikt się skończy i ludzie o różnych poglądach nadal będą żyć obok siebie. Bardzo proszę módlmy się na różańcu o uspokojenie tej sytuacji. Odmówmy w naszych domach chociaż jedną tajemnicę różańca( dziesiątek)w tej intencji. Modlitwa różańcowa jest wielką siłą.

Chcę też podkreślić, że odpowiedzią człowieka wierzącego nie może być agresja i nienawiść.

5. Harmonogram modlitwy wypominkowej jest podany w "Ogłoszeniach parafialnych".

6. Przypominam, że obowiązuje dyspensa od udziału we Mszy Św., a w naszym kościele Msze św. są sprawowane o 8,9,10,11,12.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i błogosławię.

Ksiądz proboszcz więcej
...::: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

X Niedziela Zwykła
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Zesłanie Ducha Świętego
Wniebowstąpienie Pana Jezusa
VI Niedziela Wielkanocna
V Niedziela Wielkanocna
IV Niedziela Wielkanocna
III Niedziela Wielkanocna
II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Zmartwychwstania
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach