Czwartek, 29 października 2020       Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

XIII Niedziela Zwykła
Kto kocha ojca, matkę, syna, córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je – mówi dziś w Ewangelii Pan Jezus. Takie słowa niepokoją, mogą nawet odstraszać. Zdają się pokazywać, że Jezus zniechęca do miłości rodzinnej, zniechęca do troski o życie. Czyżby Jezus był antyrodzinny? Czyżby Jezus nie cenił ludzkiego życia? Nic bardziej mylnego. Przy czym prawdą jest, że wypowiedź Jezusa prowokuje. więcej

XII Niedziela Zwykła
Słowa Chrystusa: „Nie bójcie się ludzi" łączą się w dzisiejszym fragmencie Ewangelii z wezwaniem do wierności prawdzie i zapewnieniem, że prawda ostatecznie zawsze zwycięża. Właśnie dlatego uczniowie winni odważnie głosić to, co usłyszeli i nauczyli się od Mistrza. Muszą słuchać Jego słów i żyć nimi na co dzień. Bo słuchać w znaczeniu biblijnym, to również czynić - wypełniać to, co się usłyszało, przechodzić od słów do czynów. więcej

Komunikat Biskupa Siedleckiego


Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w sprawie możliwości organizowania procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaCzcigodni Księża Proboszczowie!W nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r.w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), a szczególnie § 15 ust. 8, który stanowi, że: „Zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny„, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, nadesłał Biskupom Diecezjalnym wyjaśnienie dotyczące m. in. organizowania zgromadzeń religijnych poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego. W świetle powyższego rozporządzenia nie obowiązuje limit 150 osób, ale uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, z wyjątkiem osób sprawujących kult religijny.Informuję zatem Czcigodnych Księży Proboszczów, że w związku z powyższym wyjaśnieniem, istnieje możliwość zorganizowania procesji eucharystycznej ulicami miejscowości w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (11 czerwca br.), po uprzednim uzyskaniu – jak to było dotychczas – zgody ze strony władz oraz przy zachowaniu przepisów cytowanego powyżej rozporządzenia.Z pasterskim błogosławieństwem+ Kazimierz GurdaBISKUP SIEDLECKIL.dz. 411/2020Siedlce, dnia 6 czerwca 2020 r. więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

1. W poniedziałek odbyły się święcenia biskupie Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Przekazałem Księdzu Biskupowi serdeczne pozdrowienia i życzenia od całej naszej wspólnoty parafialnej. Zaprosiłem Księdza Biskupa, na nasz parafialny odpust ku czci św. Krzysztofa.

Ksiądz Biskup, z radością przyjął zaproszenie. Serdecznie pozdrawia całą naszą wspólnotę parafialną.

2. Przypominam, że od 1 czerwca, nie obowiązuje ogólna dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. Z dyspensy mogą korzystać: osoby w podeszłym wieku, posiadające objawy infekcji ( kaszel, podwyższona temperatura itp.), posiadające lęk przed zakażeniem.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa ( Boże Ciało). Po Mszy Św. o 11.00 procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, na trasie takiej jak zwykle. Proszę mieszkańców Kopci o przygotowanie ołtarzy. Osoby uczestniczące w procesji, powinny zachować dystans 2 metrów od innych. Jeśli odległość będzie mniejsza powinniśmy mieć zakryte usta i nos.

4. Sobotnia Msza Św. o godz. 18.00 w dalszym ciągu sprawowana jest jako niedzielna.

Polecam Wszystkich w modlitwie

Ksiądz Proboszcz więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

W związku z zarządzeniem władz państwowych, oraz zarządzeniem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy następują zmiany w funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej.

1. Od dnia dzisiejszego, nie obowiązuje limit osób uczestniczących we Mszy Św. wewnątrz kościoła. Mamy starać się zachować od siebie bezpieczną odległość i mieć zakryte usta i nos.

2. Od poniedziałku 1 czerwca, zostaje zniesiona dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej i w święta nakazane. Zostaje utrzymana dla osób w podeszłym wieku, mających objawy infekcji ( katar, podwyższona temperatura, kaszel itp.), oraz odczuwających silny lęk przed zakażeniem.

3. W związku ze zniesieniem dyspensy, od 1 czerwca przestajemy transmitować Msze Św. z naszego kościoła. W najbliższą niedzielę 31 maja, będziemy transmitować Mszę św. o godz. 12.00.

4. Od niedzieli 7 czerwca powracamy do stałego porządku Mszy Św. Będą odprawiane w niedzielę o 9.00 i 11.00. Powraca Msza Św. w Pobratymach.

5. Do końca czerwca sobotnia Msza Św. o godz. 18.00, będzie odprawiana jako niedzielna.

6. Poświecenia pól w Nowej i Starej Suchej, oraz w Wólce Proszewskiej odbędą się w tradycyjnej formie, z procesją do czterech ołtarzy. Proszę jednak zachować od siebie wymagane odległości i zasłaniać usta i nos. Z tego powodu nie będą niesione obrazy, tylko krzyż i chorągwie.

7. Zapraszam do służenia do Mszy Św. ministrantów i lektorów.

8. Do następnej niedzieli ( Trójcy Przenajświętszej), możemy korzystać ze spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, i zapewniam o modlitwie w Waszej intencji.

Ksiądz Proboszcz

więcej
...::: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

Słowo do Parafian
Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarny
XXIX Niedziela Zwykła
Słowo Księdza Proboszcza do wspólnoty parafialnej
XXVIII Niedziela Zwykła
XXVII Niedziela Zwykła
XXVI Niedziela Zwykła
XXV Niedziela Zwykła
XXIV NIedziela Zwykła
XXIII Niedziela Zwykła
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach