Środa, 26 stycznia 2022       Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Wszyscy zapewne słyszeliśmy, o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd od dnia 27 marca, w związku z narastającą liczbą zachorowań na covid-19. Dotyczą one również liczby wiernych mogących przebywać w kościele ( w naszym kościele 29 osób). W związku z tym, że od jutra rozpoczynają się rekolekcje w naszej parafii, a na dzień 27 marca zaplanowana była spowiedź pozwalam sobie skierować do Was kilka słów.

Bardzo proszę, aby osoby, które skorzystały już ze spowiedzi sakramentalnej i nie muszą się teraz spowiadać pozostały w domu ( piszę to z wielką przykrością). Z piątkowej i sobotniej Mszy Św. o godz.18.00 przeprowadzimy transmisję na naszym parafialnym profilu facebookowym, będzie więc możliwość wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Dajmy szansę tym, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi.

Osoby, które przyjdą do kościoła proszę, aby postarały się zachowywać dystans między sobą i oczywiście miały zakryte maską usta i nos. Wiem, że każdy ma jakieś swoje ulubione miejsce w kościele, ale jeśli widzimy, że zajmując je, nie będzie można zachować dystansu to zajmijmy inne miejsce. W naszym kościele nie powinniśmy mieć problemów z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie wiem jak będzie pogoda, gdyby było ciepło, można uczestniczyć w Mszy Św. przebywając na zewnątrz kościoła, zachowując od siebie odstępy.

Wszystkich, którzy mają obawy przed przyjściem do kościoła w czasie rekolekcji ( co doskonale rozumiem) informuję, że w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17.30 do 18.00 będę sprawował dyżur w konfesjonale i będzie można skorzystać ze spowiedzi oraz przyjąć Komunię Świętą. Spowiadam także każdego dnia przed poranną Mszą Św., więc jeśli ktoś nie może przyjść po południu może skorzystać z Sakramentu Pokuty rano. Będziemy spowiadać także podczas Triduum Paschalnego. Liturgię Triduum Paschalnego będziemy transmitować na parafialnym profilu facebookowym. Informacje dotyczące przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt podam w późniejszym czasie.

Przepraszam za niedogodności i proszę o wyrozumiałość. Polecam wszystkich w modlitwie a szczególnie osoby chore.

ksiądz Proboszcz więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej.
Moi Drodzy!

w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks.Kamil. Rozpoczną się Drogą Krzyżową w piątek o 17.30. W sobotę będzie dzień spowiedzi. Msze Św. o 10.00, 12.00, 18.00. Z doświadczenia wiem, że najwięcej osób jest na Mszy Św. o 10.00, proszę więc, aby rozważyć udział w innej Mszy Św. np. na godzinę 12.00, na tej Mszy Św. jest zawsze najmniej osób. Podczas pobytu w kościele zasłaniamy usta i nos i staramy się zachować odstępy. Mamy zasłonięte usta i nos również podczas spowiedzi.

Jeśli ktoś może, to bardzo gorąco proszę korzystać ze spowiedzi wielkopostnej przed rekolekcjami. Mamy doskonałą możliwość podczas każdej niedzielnej Mszy Św. i w każdy dzień powszedni.

Jak już ogłaszałem, odwiedziny chorych po indywidualnym umówieniu się ze mną.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

ksiądz Proboszcz więcej

IV Niedziela Wielkiego Postu
Nikodem, który był bogatym i wykształconym dostojnikiem żydowskim, przychodzi do Jezusa z najważniejszymi pytaniami o wiarę.

Jezus mówi o największej tajemnicy Bożego umiłowania człowieka. Liturgia Słowa, która pokazuje nam Bożą troskę o człowieka, prowadzi nas do Krzyża, który jest uwieńczeniem Bożej miłości. Słowa Jezusa do Nikodema objawiają zamysł Boga wobec człowieka. więcej

III Niedziela Wielkiego Postu
Zbawienie przychodzi przez wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością samego Boga. Chrystus ukrzyżowany jest głoszony od dwóch tysięcy lat i od początku jest On zgorszeniem i głupstwem dla świata. Ale poza Nim nie ma zbawienia. Nie ma pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Nikt nie może przyjść do Ojca, jak tylko przez Niego. Szczęśliwy na wieki, kto w ukrzyżowanym zobaczy Pana chwały. więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Przeżywamy drugi Wielki Post w warunkach pandemii. Na ie jest to możliwe postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas. Rozumiem obawy wielu osób,dlatego jeśli ktoś nie może przybyć do kościoła na Drogę Krzyżową czy Gorzkie Żale postarajmy się odprawić te nabożeństwa indywidualnie w domu.

Zaplanowałem rekolekcje wielkopostne w dniach 26-28 marca. Dzisiaj trudno jest powiedzieć czy one się odbędą. Pamiętamy sytuację sprzed Uroczystości Wszystkich Świętych. Dlatego bardzo proszę, korzystajmy już teraz ze spowiedzi wielkopostnej. W każdą niedzielę podczas Mszy Św. jeden z nas posługuje w konfesjonale. Myślę, że mamy stworzone dobre warunki do korzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, bo nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna.

Nie będzie jednego wyznaczonego dnia na odwiedziny chorych. Nie chcę odwiedzać wielu domów jednego dnia. Między innymi dlatego została odłożona kolęda. Jeśli ktoś ma życzenie żebym odwiedził chorą osobę proszę umawiać się ze mną indywidualnie.

Przypominam, że cały czas obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w Mszy Św. niedzielnej i świątecznej.Korzystając z dyspensy mamy uczestniczyć w transmisjach z mediów w taki sposób, jak byśmy byli w kościele ( włączamy się w śpiew, odpowiedzi), chyba że nasz stan zdrowia na to nie pozwala.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę dobrego przeżywania okresu Wielkiego Postu.

Ksiądz proboszcz więcej
...::: [1] [2] [3] [4] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

X Niedziela Zwykła
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Zesłanie Ducha Świętego
Wniebowstąpienie Pana Jezusa
VI Niedziela Wielkanocna
V Niedziela Wielkanocna
IV Niedziela Wielkanocna
III Niedziela Wielkanocna
II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Zmartwychwstania
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach