Wtorek, 15 czerwca 2021       Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

Niedziela Zmartwychwstania
Triduum Paschalne prowadzi nas od Ostatniej Wieczerzy poprzez sąd, drogę krzyżową i śmierć na Golgocie do pustego grobu. Tutaj, w poranek zmartwychwstania, przybiegają dwaj uczniowie, Piotr i Jan. To właśnie drugi z nich jest przy Jezusie podczas Wieczerzy, potem pod krzyżem i wreszcie zatrzymuje się przy pustym grobie, by wyznać, że wierzy. więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Wszyscy zapewne słyszeliśmy, o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd od dnia 27 marca, w związku z narastającą liczbą zachorowań na covid-19. Dotyczą one również liczby wiernych mogących przebywać w kościele ( w naszym kościele 29 osób). W związku z tym, że od jutra rozpoczynają się rekolekcje w naszej parafii, a na dzień 27 marca zaplanowana była spowiedź pozwalam sobie skierować do Was kilka słów.

Bardzo proszę, aby osoby, które skorzystały już ze spowiedzi sakramentalnej i nie muszą się teraz spowiadać pozostały w domu ( piszę to z wielką przykrością). Z piątkowej i sobotniej Mszy Św. o godz.18.00 przeprowadzimy transmisję na naszym parafialnym profilu facebookowym, będzie więc możliwość wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Dajmy szansę tym, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi.

Osoby, które przyjdą do kościoła proszę, aby postarały się zachowywać dystans między sobą i oczywiście miały zakryte maską usta i nos. Wiem, że każdy ma jakieś swoje ulubione miejsce w kościele, ale jeśli widzimy, że zajmując je, nie będzie można zachować dystansu to zajmijmy inne miejsce. W naszym kościele nie powinniśmy mieć problemów z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie wiem jak będzie pogoda, gdyby było ciepło, można uczestniczyć w Mszy Św. przebywając na zewnątrz kościoła, zachowując od siebie odstępy.

Wszystkich, którzy mają obawy przed przyjściem do kościoła w czasie rekolekcji ( co doskonale rozumiem) informuję, że w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17.30 do 18.00 będę sprawował dyżur w konfesjonale i będzie można skorzystać ze spowiedzi oraz przyjąć Komunię Świętą. Spowiadam także każdego dnia przed poranną Mszą Św., więc jeśli ktoś nie może przyjść po południu może skorzystać z Sakramentu Pokuty rano. Będziemy spowiadać także podczas Triduum Paschalnego. Liturgię Triduum Paschalnego będziemy transmitować na parafialnym profilu facebookowym. Informacje dotyczące przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt podam w późniejszym czasie.

Przepraszam za niedogodności i proszę o wyrozumiałość. Polecam wszystkich w modlitwie a szczególnie osoby chore.

ksiądz Proboszcz więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej.
Moi Drodzy!

w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks.Kamil. Rozpoczną się Drogą Krzyżową w piątek o 17.30. W sobotę będzie dzień spowiedzi. Msze Św. o 10.00, 12.00, 18.00. Z doświadczenia wiem, że najwięcej osób jest na Mszy Św. o 10.00, proszę więc, aby rozważyć udział w innej Mszy Św. np. na godzinę 12.00, na tej Mszy Św. jest zawsze najmniej osób. Podczas pobytu w kościele zasłaniamy usta i nos i staramy się zachować odstępy. Mamy zasłonięte usta i nos również podczas spowiedzi.

Jeśli ktoś może, to bardzo gorąco proszę korzystać ze spowiedzi wielkopostnej przed rekolekcjami. Mamy doskonałą możliwość podczas każdej niedzielnej Mszy Św. i w każdy dzień powszedni.

Jak już ogłaszałem, odwiedziny chorych po indywidualnym umówieniu się ze mną.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

ksiądz Proboszcz więcej

IV Niedziela Wielkiego Postu
Nikodem, który był bogatym i wykształconym dostojnikiem żydowskim, przychodzi do Jezusa z najważniejszymi pytaniami o wiarę.

Jezus mówi o największej tajemnicy Bożego umiłowania człowieka. Liturgia Słowa, która pokazuje nam Bożą troskę o człowieka, prowadzi nas do Krzyża, który jest uwieńczeniem Bożej miłości. Słowa Jezusa do Nikodema objawiają zamysł Boga wobec człowieka. więcej

III Niedziela Wielkiego Postu
Zbawienie przychodzi przez wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością samego Boga. Chrystus ukrzyżowany jest głoszony od dwóch tysięcy lat i od początku jest On zgorszeniem i głupstwem dla świata. Ale poza Nim nie ma zbawienia. Nie ma pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Nikt nie może przyjść do Ojca, jak tylko przez Niego. Szczęśliwy na wieki, kto w ukrzyżowanym zobaczy Pana chwały. więcej
...::: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

X Niedziela Zwykła
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Zesłanie Ducha Świętego
Wniebowstąpienie Pana Jezusa
VI Niedziela Wielkanocna
V Niedziela Wielkanocna
IV Niedziela Wielkanocna
III Niedziela Wielkanocna
II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Zmartwychwstania
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach