Niedziela, 21 lipca 2019       Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019Odpust ku czci św. Krzysztofa
Odpust ku czci św. Krzysztofa w niedzielę 28 lipca. Msze św. o 9.00 i 12.00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi homilię ks. Krzysztof Domański, proboszcz parafii Kotuń.

Błogosławieństwo pojazdów
Dzisiaj błogosławieństwo pojazdów. Ofiary, które składamy przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Podziękowanie za ofiary na remont elewacji
Dziękuję za ofiary na remont elewacji. Mieszkańcy Gałek 6550 zł, mieszkańcy Kopci 6800 zł. 

Dożynki parafialne
W niedzielę 1 września będziemy obchodzić dożynki parafialne. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych. Dożynki będą miały inny przebieg niż w latach ubiegłych. Zdecydowałem, że ze względów bezpieczeństwa nie będzie festynu. Po mszy św. będzie tylko jakiś słodki poczęstunek. Przy kościele będą stały rusztowania,na festyn przybywa dużo ludzi, jest dużo dzieci, które przemieszczają się, nie jesteśmy w stanie przy takiej liczbie uczestników zabezpieczyć wszystkiego.

Książki o dekalogu
Na stoliku obok prasy znajdują się książki "Wszystko o Dekalogu". W tej książce mamy w przystępny sposób wyjaśnione jak rozumieć Dziesięć Przykazań Bożych. Kupiłem 30 takich książek. Weźmy te książki, jeśli ktoś może złożyć jakąś ofiarę to bardzo proszę, jeśli nie może, a chce mieć książkę, to niech ją weźmie. Jak pamiętamy w Wielkim Poście były książki " Wszystko o spowiedzi". Rozeszły się bardzo dobrze, więc postanowiłem z tej samej serii zakupić książki o dekalogu. 


Prasa katolicka
Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie. W najnowszym numerze m.in. : Czy budujemy cywilizację eliminowania osób, których życie nie wydaje się nam dość godne, by dalej mogły żyć?  W rozmowie z ks. Markiem Dziewieckim o odejściach kapłanów i zakonników; O sytuacjach świadczących, że Bóg czuwa nad swoimi dziećmi; Czego mogą nauczyć współczesnego człowieka rodzice Maryi Joachim i Anna; Dlaczego doszło do krwawych wydarzeń na Wołyniu? Jak ukraińscy nacjonaliści tłumaczyli rzeź dokonaną na Polakach?


Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

XVI Niedziela Zwykła
XV Niedziela Zwykła
XIV Niedziela Zwykła
XIII Niedziela Zwykła
Zesłanie Ducha Świętego
Wniebowstąpienia Pana Jezusa
VI Niedziela Wielkanocna
IV Niedziela Wielkanocna
III Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach