Sobota, 28 listopada 2020       Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020


Rekolekcje adwentowe
W związku z obecna sytuacją, rekolekcje adwentowe będą przebiegać inaczej niż zwykle. Rekolekcje będziemy głosili z ks. Kamilem, przez trzy kolejne niedziele Adwentu. Podczas Mszy św. mamy możliwość spowiedzi. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnia niedzielę. Bliżej świąt, będą także wyznaczone godziny, kiedy będzie można korzystać ze spowiedzi. Proszę o zrozumienie i przepraszam za utrudnienia.

Roraty
Roraty w środy i soboty. O godz. 6.30., śpiew Godzinek a ok.7.00 Msza św.. Proszę o przynoszenie lampionów. Zachęcam do udziału w roratach.

 Porządek Mszy świętych
Przypominam, że sobotnia Msza Św. wieczorowa sprawowana jest jako niedzielna. Na następną niedzielę proponuję następujący porządek : 8 - Słuchocin, Nowa i Stara Sucha, 9- Chojeczno Cesarze i Sybilaki, 10 - Gałki i Kopcie, 11- Polków i Pobratymy, 12 - Proszew i Wólka Proszewska

Świece wigilijne Caritas
Możemy nabywać świece wigilijne Caritas. Świece w cenie 7,13,20 zł.

Dekoracja świąteczna
Proszę o przygotowanie dekoracji świątecznej mieszkańców Polkowa Daćbogi.

Pomoc Kościołowi na Wschodzie
W następną niedzielę zbiórka do puszek w ramach akcji " Pomoc Kościołowi na Wschodzie".

Opłatki na stół wigilijny
Od poniedziałku Pan organista, będzie roznosił pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.  Ofiary, które składamy przy tej okazji są jedną z form wynagrodzenia Pana organisty. Miejmy na uwadze, że w naszej parafii Pan organista posługuje codziennie nie tylko w niedzielę i święta. W obecnej sytuacji, postarajmy się, wiedząc kiedy Pan organista będzie w naszej wiosce przyjąć Go w taki sposób, aby nie musiał wchodzić do naszych domów. Porządek odwiedzin w najbliższym tygodniu : Poniedziałek - Chojeczno Cesarze i Sybilaki, Wtorek - Słuchocin, Środa - Gałki, Czwartek - Nowa i Stara Sucha, Sobota - Polków Daćbogi. W te dni, kiedy Msza św. jest rano, Pan organista rozpocznie odwiedziny domów po Mszy św., kiedy Msza św. jest po południu od godz. 8.30- 9.00.

I Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca
W tym tygodniu I piątek , Msza św. i nabożeństwo o godz. 17.00, w sobotę nabożeństwo po roratach, w niedzielę adoracja po Mszy św. o godzinie 12.00.


Prasa
katolicka


Zachęcam do
sięgnięcia po Echo Katolickie. W najnowszym numerze m.in. : Cykl rozważań adwentowych; Kto i dlaczego atakuje osobę św. Jana Pawła II; W naszej diecezji zainaugurowana została działalność męskiego bractwa Strażnicy Kościoła. Jakie zadania przed nim stoją? Życie s. Wandy Broniszewskiej było jednym wielkim pasmem cierpienia, które ofiarowała za kapłanów. Kim była? Syndrom poaborcyjny nie jest wymysłem religijnym, ale wielkim cierpieniem, które dotyka kobiety bez względu na wyznanie; Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

Odeszła do Pana
W czwartek odbył się pogrzeb śp. Janiny Kraśnickiej z Proszewa ( 7 intencji od uczestników pogrzebu). Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

List Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy na Adwent
Słowo do wpólnoty parafialnej
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Komunikat Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy w sprawie pomocy ojcom Olatom w Kodniu.
XXXIII Niedziela Zwykła
Słowo do wspólnoty parafialnej
Słówo do wpólnoty parafialnej
Słowo do Parafian
Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarny
XXIX Niedziela Zwykła
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach