Czwartek, 21 stycznia 2021       Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

II Niedziela Zwykła
Fragment Ewangelii opisuje powołanie pierwszych uczniów, którzy wcześniej byli uczniami Jana Chrzciciela. Są oni pierwszymi przygotowanymi przez Jana Chrzciciela, którzy odpowiadają na jego wołanie do nawrócenia i przygotowania drogi Panu. Najpiękniejszym owocem przemiany życia jest przyjęcie Chrystusa, pójście za Nim i naśladowanie Go. więcej

Niedziela Chrztu Pańskiego
Do każdego z nas Pan Bóg mówi tak, jak do Jezusa: jesteś Moim dzieckiem umiłowanym i mam w tobie upodobanie. Stworzyłem cię z miłości i dla miłości, mam plan wobec twojego życia. Chce się tobą posłużyć, chcę, żeby inni również mogli być Moimi dziećmi, żeby mogli doświadczyć Mojej miłości. Tak, jak Jezus wszedł w to doświadczenie naszej zranionej grzechem ludzkiej natury, tak daje nam w tajemnicy zjednoczenia ze Sobą wejść w doświadczenie bycia dziećmi Bożymi i w tym doświadczeniu wzrastać. więcej

Niedziela Śiętej Rodziny
Tak jak Święta Rodzina prowadziła zwyczajne życia rodzinne, tak też życie zwykłej rodziny może być naznaczone świętością, podobną do świętości Rodziny z Nazaretu. Możemy tutaj wskazać na pięć zadań, które z rozważań nad dzisiejszą Ewangelią wynikają dla codziennego życia rodzinnego. więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy

Pozwólcie, że w kilku punktach odniosę się do obecnej sytuacji.

1. Już niedługo, będziemy obchodzić jedną z najważniejszych Uroczystości w roku liturgicznym. Niestety towarzyszyć jej będą obostrzenia związane z pandemią. W związku z tym, przypominam, że cały czas obowiązuje dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej udzielona przez księdza biskupa. W naszym kościele Msze Św. w Boże Narodzenie: o północy Pasterka, a potem w ciągu dnia o 8,9,10,11,12. W drugi dzień Świąt i Niedzielę Św. Rodziny o 8,9,10,11,12. We wszystkie dni z podziałem na wioski. Szczegółowo jest to przedstawione w "Ogłoszeniach duszpasterskich".

2. Na stoliku obok prasy są obrazki z wizerunkiem św. Rocha i modlitwą o ustanie epidemii. Proszę, aby taki obrazek znalazł się w każdej rodzinie i by modlić się codziennie o ustanie epidemii, której końca nie widać, a jej skutki odczuwamy boleśnie w wielu dziedzinach naszego życia. Powierzajmy to Panu Bogu, za wstawiennictwem św. Rocha.

3. W obecnej sytuacji zdecydowałem o przełożeniu "Wizyty duszpasterskiej". Nie chcę jej odwoływać całkowicie, a przełożyć na późniejszy czas, wtedy gdy sytuacja epidemiologiczna będzie znacznie lepsza, dzisiaj nie jestem w stanie wskazać, kiedy to może nastąpić. Słyszymy jedynie o nowych restrykcjach, zapowiedziana jest " narodowa kwarantanna" - nie rozumiem dlaczego "narodowa".

Zdecydowałem tak, mając na uwadze zdrowie nas wszystkich. Gdyby okazało się, że ja, bądź ks. Kamil jesteśmy chorzy i nie wiedząc o tym, odwiedziliśmy kilkadziesiąt rodzin i ktoś z tego powodu zachorował mielibyście do nas uzasadnione pretensje. Nie chcemy nikogo narażać. Nie da się "Wizyty duszpasterskiej" odbyć w ten sposób, że odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i wyjdziemy z niego, bo przecież idziemy do domów, aby się z Wami spotkać i rozmawiać o różnych sprawach.

Nie chcę też wywierać na nikim jakiejkolwiek presji. Wiem,że są ludzie, którzy bardzo się boją. Gdyby kolęda odbywała się teraz, mieliby wielki dylemat,jak mają się zachować? Bo z jednej strony uzasadniona obawa o zdrowie, a z drugiej świadomość, że zawsze od kilkudziesięciu lat przyjmowali księdza.Co więc zrobić? Nie chcę moi Drodzy nikomu stwarzać takich dylematów.

Swoimi wątpliwościami podzieliłem się w niedzielę 13.12 z Radą Parafialną. Państwo Radni obecni na spotkaniu podzielili moją opinię.

Wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni, że " Wizyta duszpasterska" nie odbędzie się teraz przepraszam i proszę o zrozumienie.

4. Wykorzystajmy dobrze czas przygotowania do Świąt. Jutro podczas każdej Mszy Św. możliwość korzystania ze spowiedzi. Możemy spowiadać się także, każdego dnia przed Mszą św. Będzie również możliwość spowiedzi podczas Świąt.

Polecam Wszystkich w modlitwie i serdecznie pozdrawiam.

Ksiądz proboszcz więcej

III NIedziela Adwentu
Fenomen św. Jana Chrzciciela, nawet po upływie ponad dwóch tysięcy lat, fascynuje nas z tą samą mocą, z jaką fascynował ludzi tłumnie ciągnących nad Jordan, by przyjąć od niego chrzest pokuty i nawrócenia. Pamiętamy, jak trudno było starotestamentalnym prorokom wylegitymować się co do Bożego posłannictwa.Nawet sam Jezus Chrystus, chociaż Jego słowom towarzyszyły aż nadto czytelne znaki, przez większość rodaków został odrzucony więcej
...::: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

II Niedziela Zwykła
Niedziela Chrztu Pańskiego
Niedziela Śiętej Rodziny
Słowo do wspólnoty parafialnej
III NIedziela Adwentu
List Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy na Adwent
Słowo do wpólnoty parafialnej
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Komunikat Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy w sprawie pomocy ojcom Olatom w Kodniu.
XXXIII Niedziela Zwykła
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach