Niedziela, 11 kwietnia 2021       Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Aktualności parafialne

II Niedziela Wielkanocna
Początek dzisiejszej Ewangelii ukazuje Chrystusa, który pozdrawia uczniów słowami „pokój wam" i zaraz potem przekazuje im misję odpuszczania grzechów. Pokój, który przynosi, łączy się w nierozerwalny sposób z darem przebaczenia i z wewnętrznym uzdrowieniem człowieka. więcej

Niedziela Zmartwychwstania
Triduum Paschalne prowadzi nas od Ostatniej Wieczerzy poprzez sąd, drogę krzyżową i śmierć na Golgocie do pustego grobu. Tutaj, w poranek zmartwychwstania, przybiegają dwaj uczniowie, Piotr i Jan. To właśnie drugi z nich jest przy Jezusie podczas Wieczerzy, potem pod krzyżem i wreszcie zatrzymuje się przy pustym grobie, by wyznać, że wierzy. więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej
Moi Drodzy!

Wszyscy zapewne słyszeliśmy, o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd od dnia 27 marca, w związku z narastającą liczbą zachorowań na covid-19. Dotyczą one również liczby wiernych mogących przebywać w kościele ( w naszym kościele 29 osób). W związku z tym, że od jutra rozpoczynają się rekolekcje w naszej parafii, a na dzień 27 marca zaplanowana była spowiedź pozwalam sobie skierować do Was kilka słów.

Bardzo proszę, aby osoby, które skorzystały już ze spowiedzi sakramentalnej i nie muszą się teraz spowiadać pozostały w domu ( piszę to z wielką przykrością). Z piątkowej i sobotniej Mszy Św. o godz.18.00 przeprowadzimy transmisję na naszym parafialnym profilu facebookowym, będzie więc możliwość wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Dajmy szansę tym, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi.

Osoby, które przyjdą do kościoła proszę, aby postarały się zachowywać dystans między sobą i oczywiście miały zakryte maską usta i nos. Wiem, że każdy ma jakieś swoje ulubione miejsce w kościele, ale jeśli widzimy, że zajmując je, nie będzie można zachować dystansu to zajmijmy inne miejsce. W naszym kościele nie powinniśmy mieć problemów z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie wiem jak będzie pogoda, gdyby było ciepło, można uczestniczyć w Mszy Św. przebywając na zewnątrz kościoła, zachowując od siebie odstępy.

Wszystkich, którzy mają obawy przed przyjściem do kościoła w czasie rekolekcji ( co doskonale rozumiem) informuję, że w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17.30 do 18.00 będę sprawował dyżur w konfesjonale i będzie można skorzystać ze spowiedzi oraz przyjąć Komunię Świętą. Spowiadam także każdego dnia przed poranną Mszą Św., więc jeśli ktoś nie może przyjść po południu może skorzystać z Sakramentu Pokuty rano. Będziemy spowiadać także podczas Triduum Paschalnego. Liturgię Triduum Paschalnego będziemy transmitować na parafialnym profilu facebookowym. Informacje dotyczące przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt podam w późniejszym czasie.

Przepraszam za niedogodności i proszę o wyrozumiałość. Polecam wszystkich w modlitwie a szczególnie osoby chore.

ksiądz Proboszcz więcej

Słowo do wspólnoty parafialnej.
Moi Drodzy!

w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks.Kamil. Rozpoczną się Drogą Krzyżową w piątek o 17.30. W sobotę będzie dzień spowiedzi. Msze Św. o 10.00, 12.00, 18.00. Z doświadczenia wiem, że najwięcej osób jest na Mszy Św. o 10.00, proszę więc, aby rozważyć udział w innej Mszy Św. np. na godzinę 12.00, na tej Mszy Św. jest zawsze najmniej osób. Podczas pobytu w kościele zasłaniamy usta i nos i staramy się zachować odstępy. Mamy zasłonięte usta i nos również podczas spowiedzi.

Jeśli ktoś może, to bardzo gorąco proszę korzystać ze spowiedzi wielkopostnej przed rekolekcjami. Mamy doskonałą możliwość podczas każdej niedzielnej Mszy Św. i w każdy dzień powszedni.

Jak już ogłaszałem, odwiedziny chorych po indywidualnym umówieniu się ze mną.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

ksiądz Proboszcz więcej

IV Niedziela Wielkiego Postu
Nikodem, który był bogatym i wykształconym dostojnikiem żydowskim, przychodzi do Jezusa z najważniejszymi pytaniami o wiarę.

Jezus mówi o największej tajemnicy Bożego umiłowania człowieka. Liturgia Słowa, która pokazuje nam Bożą troskę o człowieka, prowadzi nas do Krzyża, który jest uwieńczeniem Bożej miłości. Słowa Jezusa do Nikodema objawiają zamysł Boga wobec człowieka. więcej
...::: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] :::...Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Zmartwychwstania
Słowo do wspólnoty parafialnej
Słowo do wspólnoty parafialnej.
IV Niedziela Wielkiego Postu
III Niedziela Wielkiego Postu
Słowo do wspólnoty parafialnej
VI Niedziela Zwykła
V Niedziela Zwykła
III Niedziela Zwykła
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach